“Latvijas skolas somas” pasākumi

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tiešsaistes un digitālās kultūras norises tiek izmantotas tikpat aktīvi, cik klātienes norises pirms COVID-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem.

Ar ļoti lielu sajūsmu 1. -4. klašu skolēni uzņēma iespēju klātienē vērot izglītojošu mīklu spēli “Muzikālais Loto.” Ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus pasākums notika katrai klasei atsevišķi. Muzikālajā pasākumā bērni minēja muzikālās mīklas, kuru atminējumos ir gan latviešu tautas dziesmas, gan latviešu komponistu skaņdarbi, gan pasaules mūzikas pērles. Pēc loto spēles principa nejauši tiek izvēlēta muzikālā mīkla. Mūziķi šo mīklu atskaņo un uz projektora tiek piedāvāti vizuāli atbilžu varianti. Kad pareizā atbilde atminēta, tiek sniegta papildus izglītojoša informācija par konkrēto atminējumu. Vai, piemēram, uz projektora tiek rādīta attēlu šarāde, pēc kuras bērniem jāuzmin kāda ļoti pazīstama latviešu tautasdziesma. Muzikāli izglītojošo mīkluspēli „Muzikālais loto” piedāvāja  mūziķu apvienība SIA “RB MUSIC.”

5. b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju tiešssaistē noskatījās “Spēlmaņu nakts” 2019./2020.gada bērnu žūrijas balvu “Labākā izrāde bērniem.” ieguvušo izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”, kas veidota pēc Raiņa “Zelta zirgs” motīviem. Izrāde dod iespēju arī attālināto mācību laikā visai klasei kopistiski piedzīvot teatrālu piedzīvojumu, ar mērķi darbināt bērnu fantāziju un dod piemēru, ka teātris var notikt visur un par aktieriem, skatuvi vai specefektiem tajā var kļūt ikviena mājās atrodama lieta. Latviešu literatūras klasiku bērniem apgūt viegli uztveramā un atraktīvā veidā. Kā izteicās paši skolēni: Bija ļoti interesanti vērot atraktīvā aktiera  darbošanos. Sadzīves priekšmetu izmantošana   atjautīgā veidā. Padomāt par lugas galveno vēstījumu “dots devējam atdodas” par kuru šajā savādajā laikā noderīgi atgādināt.

Informāciju apkopoja Aizputes vidusskolas skolas somas koordinatore

Vineta Bardanovska