Erasmus+ projekts

Projekta aktivitātes tiešsaistē notiek regulāri starp mobilitātēm jau pusotru gadu. Tas palīdz uzlabot mūsu IT prasmes. Skolēni gatavo prezentācijas, uzņem un prezentē video, veido digitālo tradicionālo ēdienu pavārgrāmatu, piedalās videokonferencēs un vāc materiālus videofilmai projekta noslēgumā.

Tikko esam atgriezušies no Itālijas, kur mūs uzņēma mūsu partnerskola Instituto Comprensivo “CENA” pilsētā Cerveteri. Šīs valsts kultūrvēsturiskais mantojums ir ļoti iespaidīgs. Mūsu skolēniem vislabāk patika galvaspilsēta Roma un tās vēsturiskās vietas ar savu senatnīgumu un arhitektūru. Neaizmirstamas emocijas sagādāja Kolizeja un Vatikāna, kā arī senās Bracciano pils un Necropoli apmeklējums. Mobilitātes laikā projekta dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi un jāpiedalās sacensībās. Ļoti priecājos, ka Latvijas komanda šoreiz uzvarēja. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī mācību stundās un nogaršot skolas pusdienas. Šoreiz  pandēmijas dēļ izpalika dzīvošana ģimenēs, bet tas deva iespēju iepazīt mūsu viesnīcas pilsētu Ladispoli.

Jaunieši priecājās par iespēju nobaudīt itāļu tradicionālo ēdienu  lazanju, pastu, tiramisu, slaveno itāļu saldējumu un picas, vienlaikus atzīstot, ka tik daudz picu vienā nedēļa savā mūžā vēl neesot ēduši.

Dalība projektā ir ne vien labs treniņš praktiskai angļu valodas pielietošanai, iespēja izzināt katras valsts vēsturi, kultūru un tradīcijas, bet arī iegūt jaunus draugus.

Nākošās projekta mobilitātes notiks Grieķijā un Anglijā, bet maijā gaidīsim ciemiņus Latvijā.

Indra Zvirbule

Projekta “Best” koordinatore, angļu valodas skolotāja