Ģeogrāfisko informācijas sistēmu dienas

ĢIS dienas 2023 tests par pārmaiņām Latvijā -

Tikai 15.novembrī no plkst. 8:00 līdz 18:00 ĢIS dienas 2023 tests par pārmaiņām Latvijā--

pārbaudi zināšanas, attapību un erudīciju, domājot un meklējot atbildes uz 12 jautājumiem par pārmaiņām Latvijā, Tiks izlozētas arī veicināšanas balvas starp visiem pareizo atbilžu iesniedzējiem (skolēniem tās tiks izlozētas atsevišķā kategorijā). 

Novadu spēle līdz 17.novembrim - interaktīva kartes spēle. Spēles uzdevums ir interaktīvā kartē atrast 12 Latvijas novadus un vienu īpašu vietu katrā no tiem. Savus spēkus izmēģināt var jebkurš, bet veicināšanas balvu izlozē piedalīsies 1.-9. klases skolēni.

 

 

Plašāka informācijas par ĢIS dienas aktivitātēm pieejama SIA Envirotech mājaslapā un sociālajos tīklos - X un vietnē Facebook atzīmē, ka "dosies" uz izveidoto ĢIS dienas 2023 testa pasākumu.  

 

Viktorīna "Tu esi Latvija!"

No 13.-11. - 16.11. skolā organizēsim viktorīnu "Tu esi Latvija!" visām klašu grupām: 
13.11. 12.35 - 13.15 1.-3.klasēm viktorīna
14.11.  11.35 - 12.15  7.-9.klasēm viktorīna
15.11.   11.35 - 12.15 4.-6.klasēm viktorīna
Pasākums 8.-9, 11.-12.kl. “Mana Latvija"
16.11.  10.35 -11.15   10.-12.klasēm viktorīna 

29.novembrī Vecāku diena skolā

29.11.2023 no plkst.15.00-18.00 tikšanās ar priekšmetu skolotājiem
kabinetos, iepriekš pierakstoties pa laikiem.
Plkst. 18.00 aktu zālē vecāku kopsapulce par skolas programmām "Līderis manī" un "KiVa".

Tematiskā nedēļa no 30.oktobra līdz 3.novembrim

Pēc brīvlaika skolā norisināsies Tematiskā nedēļa:

Karjeras nedēļas 2023 pasākums kopā ar Artūru Lunti

Apgūsti prasmes – dzīvē noderēs!

17.oktobrī, aktu zālē
10:35 – 7.-9.klašu skolēniem,
11:35 – 10.-12.klašu skolēniem

 

Konkurētspējīgas prasmes

Pirmdien, 16. oktobrī, plkst. 18.30, pedagogi un vecāki aicināti pievienoties tiešsaistes nodarbībai “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kurā karjeras konsultante un “Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle aktualizēs konkurētspējīgu prasmju un to attīstības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, atklājot, kādi ir šī brīža darba tirgus izaicinājumi. Nodarbības dalībnieki uzzinās, kur un kā iegūt nepieciešamās prasmes un kā novērtēt sev jau piemītošās iemaņas. Tiešraidei tiks nodrošināts surdotulkojums.

Pasākumam uzsākoties, ikvienam tas būs redzams gan Tavai karjerai, gan Valsts izglītības attīstības aģentūras Facebook kontu laika līnijās. 

Nodarbība pieejama visiem, neatkarīgi, vai esi FB lietotājs vai nē: https://www.facebook.com/events/193056923822055/ 

Latvia Code Week Hackathon 2023

No 30. septembra līdz 1. oktobrim tiešsaistē norisinājās unikāls ES Programmēšanas nedēļas hakatons “Latvia Code Week Hackathon 2023”, lai radītu risinājumus jauniešu iesaistei STEM jomā. Hakatonā piedalījās Aizputes vidusskolas 9.b klases skolnieks Rihards Niklāvs Lējējs.

“Tas bija lielisks pasākums, kurā es ne tikai attīstīju savas kodēšanas prasmes, bet arī iepazinu daudz interesantu cilvēku un uzzināju, kā labāk prezentēt savus projektus. Mans uzdevums bija uztaisīt saiti, kura savieno studentus, kuri interesējas par STEM platformām ar vienu Discord serveri, kur var runāt gan studenti, gan arī STEM pārstāvji. Es biju ļoti laimīgs, kad saņēmu Simpātijas balvu no Datorium: bezmaksas programmēšanas kursus par aplikācijas veidošanu vesela gada garumā! Es esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju un ieteiktu visiem, kas interesējas par kodēšanu, pievienoties šim pasākumam nākotnē,” tā Rihards Niklāvs Lējējs.

Karjeras nedēļa no 16. līdz 20. oktobrim

 No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs “Tavs prasmju portfelis”. Ikviens būs aicināts apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Karjeras nedēļu organizē jau 11. reizi, un šogad tā būs viens no Eiropas Prasmju gadam veltītajiem pasākumiem.

Karjeras nedēļā uzmanības lokā būs dažādas prasmju grupas – vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes. Nedēļas noslēgumā visas iegūtās zināšanas par prasmēm katram skolēnam būs iespēja apkopot savā prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols.

Pirmdien, 16. oktobrī, plkst. 18.30, pedagogi un vecāki aicināti pievienoties tiešsaistes nodarbībai “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kurā karjeras konsultante un “Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle aktualizēs konkurētspējīgu prasmju un to attīstības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, atklājot, kādi ir šī brīža darba tirgus izaicinājumi. Nodarbības dalībnieki uzzinās, kur un kā iegūt nepieciešamās prasmes un kā novērtēt sev jau piemītošās iemaņas. Tiešraidei tiks nodrošināts surdotulkojums.

Otrdien, 17. oktobrī, VIAA ar saukli “Attīsti personīgās prasmes!” aicina skolas pievērst skolēnu uzmanību personīgo un ar tām cieši saistīto nodarbinātības prasmju izzināšanai, akcentējot kognitīvo, sociālo un emocionālo prasmju lomu ikvienā nozarē un profesijā, organizējot saliedēšanās spēles, erudīcijas konkursus, prāta spēles un sportiskas aktivitātes.

Savukārt trešdien, 18. oktobrī, skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja pārbaudīt un pilnveidot savas zināšanas par IT jomu. “IT prasmju dienā” norisināsies Latvijā pirmais IT eksāmens skolām. Eksāmenā varēs piedalīties skolēni vairākās vecuma grupās. Jaunieši varēs pārbaudīt savas zināšanas un apgūt jaunas prasmes, kas palīdzēs arī turpmāk pārliecinoši strādāt ar jaunajām tehnoloģijām un rīkiem. Pēc eksāmena skolām būs iespēja saņemt šī eksāmena rezultātus, kas palīdzēs novērtēt vispārējo skolēnu zināšanu līmeni IT jomā. Eksāmenu varēs pildīt arī individuāli, un ikviens interesents zināšanas varēs pārbaudīt arī ceturtdien, 19. oktobrī, un piektdien, 20. oktobrī. Labāko rezultātu ieguvēji saņems balvas no Latvijas IT uzņēmumiem.

Lai gūtu priekšstatu par profesiju daudzveidību, ar saukli “Iepazīsti profesionālās prasmes!” ceturtdiena tiks veidota kā profesionālo prasmju diena. VIAA tajā aicina izglītības iestādes iesaistīt skolēnus dažādās interaktīvās aktivitātēs, organizējot nodarbības, lai uzzinātu par daudzveidīgajām profesionālās izglītības iespējām,  viesoties profesionālās izglītības iestādēs un uzņēmumos vai uzņemt to pārstāvjus pie sevis skolā, lai smeltos iedvesmu no dažādu jomu profesionāļiem.

Piektdien, Karjeras nedēļas noslēgumā, skolēniem būs iespēja izveidot savu prasmju portfeli, kopā ar pedagogiem pārrunājot nedēļas laikā iegūtās zināšanas par prasmēm, kas palīdzēs gūt panākumus turpmākā karjerā un noderēs ikdienas dzīvē, un reflektējot par to, kādas prasmes vēl nepieciešams uzlabot un pilnveidot nākotnē.

 

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko VIAA organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas ar karjeras izglītību saistītas tēmas, piemēram, darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē.

Karjeras nedēļas tematika šajā gadā ir saistīta ar Eiropas Prasmju gadu, un Latvijā to koordinē VIAA.

Pasākuma aktualitātēm var sekot līdzi VIAA tīmekļa vietnē sadaļā “Karjeras nedēļa”, Tavai karjerai Facebook un X jeb Twitter kontos, kā arī VIAA Facebook un X jeb Twitter lapās.

 

29.septembrī Miķeļdienas tirdziņš

29.septembrī no pl. 8.30 - 9.45 Miķeļdienas tirgus!

Atskats uz metodisko dienu „Ceļā uz...”.

30.augustā Nīcā tikās Dienvidkurzemes novada skolotāji  Metodiskajā dienā „Ceļā uz...”.

Metodiskās dienas laikā skolotāji dalījās  ar labās prakses piemēriem. Ar saviem pieredzes stāstiem dalījās arī mūsu skolas skolotāji:  Monta Balode „Karjeras izglītības integrēšana mācību saturā”, Ilze Jonase “Datorika sākumskolā”,  Sanita Kārkliņa “Metodes mācību procesa dažādošanai mūzikā. Vecāku iesaiste”, Eva Balode “Metodes mācību procesa dažādošana fizikā”, Irita Dobele un Ināra Vilemsone “Pētnieciskais darbs “Kādā ūdenī cukurs izšķīdīs ātrāk- siltā vai aukstā?””.

» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20