2021./2022.m.g. pirmklasnieku adaptācijas diena

2021./2022.m.g. pirmklasnieku adaptācijas diena Aizputes vidusskolā notiks 2021.gada 2.jūnijā pēc sekojoša grafika:

Plakāts:

 

Informācija par klātienes nodarbībām 24.-28.maijā

1.-6.klasēm mācības klātienē visu nedēļu

9.a, 9.b, 9.c un 10.a klasēm mācības klātienē - 24.  26.maijā

7.a, 7.b, 8.a, 8.b un 11.a klasēm mācības klātienē - 27. un 28.maijā

Baltijas jūras projekta virtuālā nometne “Ärø Camp”

Laikā no 04.05. līdz 07.05.2021. četri Aizputes vidusskolas skolēni: Kārlis Lanka 8.b, Natālija Gansone 8.a, Enija Drešmane 10.a, Anna Stieģele 11.a klase piedalījās starptautiskā virtuālā nometnē.

Nometnē piedalījās ap 100 skolēni no 9 valstīm, kas atrodas ap Baltijas jūru (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, arī no Krievijas). Nometnes darba valoda – angļu. Skolēniem tika piedāvāta iespēja virtuāli tikties un sadarboties dažādās darbnīcās. Lūk, mūsu skolēnu iespaidi par nometni:

Kārlis Lanka 8.b klase: “Es piedalījos darbnīcā “Nākotnes skolas 2030”. Šajā darbnīcā mēs diskutējām par dažādiem trūkumiem tagadējā skolu sistēmā. Dalībnieki sadalījās grupās un izveidoja top 3 idejas, kas būtu skolās jāmaina, piemēram, daudzās valstīs problēma ir mācību grāmatu novecošana, skolēni atzina, ka trūkst prasmes publiski runāt un prezentēties, kā arī mājturības būtu jāmāca gatavot ēst visiem, ne tikai meitenēm. Bija ļoti interesanta diskusija ar dažādu valstu skolēniem.

Nākamā darbnīca bija “Virtuālais Escape room Izglāb pasauli”. Kopā ar saviem komandas biedriem mums bija jāizlasa teksts par dažādiem klimatiem, dabas zonām, vidēm u.t.t. Tad, pamatojoties uz tekstā iegūto informāciju, bija jāizpilda dažādi uzdevumi jeb puzles. Ja uzdevumu izdevās izpildīt pareizi, mēs dabūjām koda daļu. Beigās bija jāievada pareizais kods, lai izglābtu pasauli! Šī darbnīca man ļoti patika. Nometnē es ieguvu daudz jaunas zināšanas par klimatu, dabu un globālo sasilšanu. Es ieguvu arī jaunus draugus. Nometne man bija labs veids, kā patrenēt savas angļu valodas zināšanas. Tā bija interesanta un ļoti izglītojoša pieredze, un, es esmu priecīgs, ka man bija iespēja tajā piedalīties.”

Natālija Gansone 8.a klase: “Laikā, kad par nometni varam tikai sapņot, šis likās kā sapņa piepildījums. Pasākums radīja īstas nometnes sajūtu. Jaunu cilvēku satikšana, sarunas un jaunu zināšanu iegūšana. Visvairāk atmiņā palika nodarbība pie pasniedzējas Immes Gerkes “Identitāte un dažādās kultūras”. Šajā darbnīcā mēs klausījāmies prezentāciju par kultūru dažādību. Pasniedzēja stāstīja savus piedzīvojumus dažādās valstīs - Āfrikā, Vācijā, Kanādā un Amerikā. Nodarbība lika mums saprast, ka kultūras ir ļoti dažādas, un, mums pret tām ir jāizturas bez aizspriedumiem un jābūt iecietīgiem.

Noteikti šī nometne man bija liels ieguvums, jo iepazinu daudz jauniešu no dažādām valstīm, nostiprināju angļu valodas zināšanas, un, pavadīju jēgpilni savu laiku.”

Anna Stieģele 11.a klase “Man vislabāk patika darbnīca, kur eksperimentāli mērījām pie kādas sāls koncentrācijas ūdenī kartupeļi nevis grimst, bet peld pa ūdens virsmu, un, vai tas ir iespējams arī kādā no jūrām. Nonācām pie secinājuma, ka eksperimenta rezultātus ietekmē ūdens sāļums, dabā šāda situācija ir iespējama Nāves jūrā, jo tur ūdens sāļums ir 300 līdz 350 promilēm (t.i. 1 litrā ūdens ir 300-350 g sāls), kas arī sāļākā ūdenstilpne pasaulē. Man nometne ļoti patika, ar nevienu tuvāk nesadraudzējos, jo attālināti tas ir diezgan apgrūtinoši, bet atsvaidzināju savas angļu valodas zināšanas.”

Projekta koordinatore V.Vasiļevska

Sveicam konkursa uzvarētājus!

Sveicam ar labiem rezultātiem matemātikas konkursā "Ķengurs - Ķengurs 2021" skolēnus, kuri savā klašu grupā valstī
iekļuvuši pirmajā 100!

Kristofers Knapšis (9.b klase) - 16.vieta Latvijā
Līva Pētersone (5.a klase) - 73.vieta Latvijā 
Elza Mellupe (11.a klase) - 80.vieta Latvijā

Paldies skolotājām G.Elberei, M.Rudzītei un D.Tīmanei

Aizputes vidusskolas administrācija

Atvērto durvju diena

Aizputes vidusskola aicina 9.klašu skolēnus 21.aprīlī plkst. 13:00 attālināti iepazīties ar vidusskolas piedāvājumiem!

  

“Latvijas skolas somas” pasākumi

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tiešsaistes un digitālās kultūras norises tiek izmantotas tikpat aktīvi, cik klātienes norises pirms COVID-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem.

Ar ļoti lielu sajūsmu 1. -4. klašu skolēni uzņēma iespēju klātienē vērot izglītojošu mīklu spēli “Muzikālais Loto.” Ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus pasākums notika katrai klasei atsevišķi. Muzikālajā pasākumā bērni minēja muzikālās mīklas, kuru atminējumos ir gan latviešu tautas dziesmas, gan latviešu komponistu skaņdarbi, gan pasaules mūzikas pērles. Pēc loto spēles principa nejauši tiek izvēlēta muzikālā mīkla. Mūziķi šo mīklu atskaņo un uz projektora tiek piedāvāti vizuāli atbilžu varianti. Kad pareizā atbilde atminēta, tiek sniegta papildus izglītojoša informācija par konkrēto atminējumu. Vai, piemēram, uz projektora tiek rādīta attēlu šarāde, pēc kuras bērniem jāuzmin kāda ļoti pazīstama latviešu tautasdziesma. Muzikāli izglītojošo mīkluspēli „Muzikālais loto” piedāvāja  mūziķu apvienība SIA “RB MUSIC.”

5. b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju tiešssaistē noskatījās “Spēlmaņu nakts” 2019./2020.gada bērnu žūrijas balvu “Labākā izrāde bērniem.” ieguvušo izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”, kas veidota pēc Raiņa “Zelta zirgs” motīviem. Izrāde dod iespēju arī attālināto mācību laikā visai klasei kopistiski piedzīvot teatrālu piedzīvojumu, ar mērķi darbināt bērnu fantāziju un dod piemēru, ka teātris var notikt visur un par aktieriem, skatuvi vai specefektiem tajā var kļūt ikviena mājās atrodama lieta. Latviešu literatūras klasiku bērniem apgūt viegli uztveramā un atraktīvā veidā. Kā izteicās paši skolēni: Bija ļoti interesanti vērot atraktīvā aktiera  darbošanos. Sadzīves priekšmetu izmantošana   atjautīgā veidā. Padomāt par lugas galveno vēstījumu “dots devējam atdodas” par kuru šajā savādajā laikā noderīgi atgādināt.

Informāciju apkopoja Aizputes vidusskolas skolas somas koordinatore

Vineta Bardanovska

  

Sveicam olimpiāžu uzvarētājus!

 Priecājamies par panākumiem un sveicam 5.-8.kl. matemātikas olimpiādes uzvarētājus!

1.vieta  – Līva Pētersone (5.a kl.), skolotāja Gunta Elbere
2.vieta  – Odrija Cinkus (5.b kl.), skolotāja Eva Balode
2.vieta  – Alberts Knapšis (6.a kl.), skolotāja Marita Rudzīte
3.vieta  – Keita Cīrule (5.a kl.), skolotāja Gunta Elbere
Atzinība – Daniels Lagzdiņš (6ba kl.), skolotāja Daiga Tīmane


Aizputes vidusskolas administrācija

6. un 7.aprīlī NENOTIEK KLĀTIENES NODARBĪBAS!

6.un 7.aprīlī Aizputes vidusskolas pirmsskolas grupas un 1.-4.klašu skolēni mācās attālināti!

Otrdien, 6.aprīlī, visiem pirmsskolas bērniem un 1.-4.klašu skolēniem,  kā arī attiecīgo posmu skolotājiem jāveic testi.

Trešdien, 7.aprīlī, pēc testu atbilžu saņemšanas, tiks lemts par tālāko rīcību.

Aizputes vidusskolas administrācija

Aicinām pieteikt 2021./2022.m.g. sešgadniekus un 1.klašu skolēnus!

Aicinām pieteikt bērnus Aizputes vidusskolas 
1.klasē vai sešgadnieku apmācībai
no š. g. 1.marta, aizpildot iesniegumu elektroniski skolas mājaslapā.

Elektroniskais iesniegums sešgadnieku pieteikšanai ir šeit

Elektroniskais iesneigums 1.klašu skolēnu pieteikšanai ir šeit

Izlozes rezultāti #AVSORIENTĒŠANĀS2

 

Uzvarētāji:
- Sandris Salna 3.a;
- Mariss Stankevičs 5.b;
- Sabīne Gleizupa 7.b;
- Līva Uzare 7.b;
- Elza Andžāne 6.b;

Veicināšanas balviņas:
- Tomass Sveiše 3.a (ātrākais dalībnieks);
- skolotāja Antra Golubova ar mazmeitu Katrīnu Golubovu 1.a (pirmā skolotāja, kas piedalījās);
- Reičela Rone 10.a  (izlozējām laimīgo no dalībniekiem, kas piedalījās abos orientēšanās pasākumos).

Balvas var saņemt pie dežuranta šodien no 13:00-18:30.

» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16